Drobečková navigace

Úvod > Turistické cíle v okolí

Turistické cíle v okolí

Přírodní biotopPLOVÁRNA NA VÝSLUNÍ

Přírodní koupací biotop vybudovaný v roce 2017 z původního bazénu z roku 1976. Jedinečná poloha na kopci Strážiště pod rozhlednou Hanse Kudlicha nabízí úžasný výhled až na Beskydy. K dispozici občerstvení v několika barech, dětské hřiště, vodní tobogan, pingpong. Kapacita 500 osob.

Plovárna na Výsluní

Plovárna na Výsluní

Plovárna na Výsluní

Plovárna na Výsluní

Více zde

Galerie NA RYCHTĚ

Galerie na Rychtě vznikla v budově, která pochází ze 17. století, jde o sídlo obecního rychtáře. Později se objekt se systémem neobvykle propojených místností používal jako sýpka. Neobvyklé průhledy a vrstvy omítek sešlé stářím zde vykouzlily neopakovatelnou atmosféru, jakou v žádné jiné galerii nenajdeme.

Rychta je významná kulturní památka a kromě galerie, zrcadlového labyrintu, dveřního labyrintu a dalších lákadel nabízí úžasný náhled do historie. Většina prostor je přístupná

návštěvníkům.

Na Rychtě

Na Rychtě

Na Rychtě

Na Rychtě

Více zde

Jedinečné ZRCADLOVÉ BLUDIŠTĚ

V roce 2017 byl na Rychtě otevřen Zrcadlový labyrint - nejprve s 35 zrcadly, nyní je jich rovných 64 (pro srovnání - Labyrint na Petříně má 36 zrcadel). Velké lákadlo zejména pro děti nabízí zábavu na desítky minut - za dobrovolné vstupné můžete v labyrintu strávit tolik času, kolik sami chcete!

Zrcadlové bludiště

Zrcadlové bludiště

Zrcadlové bludiště

Zrcadlové bludiště

Více zde

Na faře RETRO MUZEUM

Co se starou nevyužívanou Farou? Z prvotního záměru jednodenní výstavy vybavení domácnosti z let minulých (30. až 80. léta) se stal fenomén, kdy místní i přespolní nadšenci snáší poklady ze svých půd. Nyní tedy Fara slouží jako retro muzeum - s jedním výrazným rozdílem oproti ostatním muzeím - zde si můžete na vše sáhnout, děti si zde pohrají s hračkami svých rodičů a prarodičů, dospělí zavzpomínají na návštěvy u jejich babiček… V sezónu zde funguje malá retro kavárnička.

Retro muzeum

Retro muzeum

Retro muzeum

Retro muzeum

Více zde

Rozhledna HANSE KUDLICHA

Kulturní památka Rozhledna Hanse Kudlicha byla vybudována v roce 1913, znovu otevřena po rekonstrukci v roce 2000. S umístěním na kopci Strážiště v nadmořské výšce 400 m n.m. a výškou 22 metrů nabízí ze dvou ochozů krásný rozhled po krajině od Pradědu až po Lysou Horu. V přízemí je mauzoleum úvalenského rodáka Hanse Kudlicha, poslance říšského parlamentu, který bojoval za zrušení roboty a na jehož počest byla tato rozhledna postavena.

Rozhledna

Rozhledna

Rozhledna

Rozhledna

Více zde